Przedstawimy tutaj wspaniałą żywność polską, która jak dotąd jest jeszcze mało znana w Japonii.

Serce Europy.

Polska - centrum Europy zarówno geopolitycznie, jak i kulturowo, posiada długą, ponad 1000-letnią historię i jest to kraj bogaty w zasoby naturalne.

Wśród wielu państw europejskich, które swoje korzenie wywodzą z tradycji myśliwskiej, Polska rozwinęła się jako kraj rolniczy. Kto by się spodziewał, że będzie to jej wspólny punkt z Japonią.

W Polsce urodziło się wiele sławnych postaci.

Najpierw zapewne przypomnimy sobie nazwisko Fryderyka Chopina. Z dawnych czasów będzie to astronom - Mikołaj Kopernik, potem noblistka - Maria Curie-Skłodowska. Z czasów współczesnych to laurat Pokojowej Nagrody Nobla - Lech Wałęsa - były prezydent Polski, uwielbiany przez cały świat - papież Jan Paweł II oraz znany reżyser filmowy - Andrzej Wajda. Nie należy też zapominać o Ludwiku Zamenhoffie - twórcy sztucznego języka Esperanto.

map

Mądrości i sekrety smaku potraw tradycyjnie i uparcie przekazywanych z pokolenia na pokolenie

W Polsce uważa się, że "Gość w dom, Bóg w dom", stąd gości i podróżnych przyjmuje się z otwartym sercem i ugaszcza obfitym poczęstunkiem.

Na kuchnię polską miały wpływ potrawy z Włoch i Francji, a także z Mongolii, Armenii, Litwy, Węgier, jak również potrawy kuchni kozackiej, żydowskiej i wielu innych, które spotkały się w kuchni polskiej na setki lat tworząc harmonię i unikalny smak.

Oto Polska kładąca nacisk na naturalne i przyjazne dla zdrowia produkty

W polskich potrawach przede wszystkim zwraca się uwagę na to, żeby produkty były naturalne. Preferowane są warzywa, owoce i zboża, które nie były nawożone i pryskane chemicznie. Mało znana w Japonii Polska posiada kulturę spożywczą, która niejednym może zadziwić. Będzie nam bardzo miło dostarczać Państwu te bezpieczne i przyjazne dla zdrowia produkty.

頑固に受け継がれる食の知恵と秘伝の味